Niecodzienne osiągnięcia sportowe opolskiego policjanta

35 zdobytych medali - to nie wyniki polskich olimpijczyków - to wyniki policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Asp. sztab. Waldemar Czaicki, bo o nim mowa, od wielu lat osiąga ogromne sukcesy sportowe i to w kilku dyscyplinach. Jego mocne strony to pływanie, judo, wyciskanie sztangi leżąc oraz bieganie.

Asp. sztab. Waldemar Czaicki swoje pierwsze osiągnięcia sportowe miał już na początku lat osiemdziesiątych. Wtedy to zdobył liczne trofea w judo, którego jest też instruktorem. Z Mistrzostw Polski Służb Mundurowych MSWiA przywiózł łącznie 7 medali (złote, srebrne i brązowe) w kategorii do 60 kilogramów.

Niebywałe sukcesy policjant osiąga również w pływaniu. Tylko w tym roku, na Mistrzostwach Polski Policji w Pływaniu (na dystansach 200 m stylem zmiennym, 100 m grzbietowym i 400 m dowolnym) zdobył aż 3 złote medale. Na Mistrzostwach Polski MSWiA w Pływaniu Służb Mundurowych w latach 2006-2014, w różnych konkurencjach pływackich, Waldek zdobył ich aż 13.

Kolejną dyscypliną sportową, którą może pochwalić się nasz kolega to osiągnięcia w wyciskaniu sztangi leżąc. W latach 2007 – 2014 na Mistrzostwach Polski MSWiA Służb Mundurowych zdobył on łącznie 8 medali.

Półmaratony i półmaratony górskie to kolejna dziedzina sportu, w której równie często osiągał sukcesy. Jak sam przyznaje to nie wszystko. Brał udział w tylu imprezach, że niektórych zawodów już po prostu nie pamięta.

Asp. sztab. Waldemar Czaicki, jest także instruktorem techniki i taktyki interwencji policyjnych. Szkoli także tych, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z Policją. Oprócz sukcesów sportowych ma również wiele innych hobby jak: morsowanie, kolekcjonowanie monet czy piechurstwo górskie, gdzie wspólnie z grupą przyjaciół co roku zdobywa wszystkie trasy górskie w poszczególnych krajach europejskich. Był już m.in. w Czechach, Słowacji, Austrii, Włoszech, Francji i Szwajcarii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych i zawodowych.