Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napady, włamania, kradzieże – zatrzymania CBŚP w sprawie „gangu kantorowców”

Data publikacji 03.10.2016

5 osób związanych z tzw. „gangiem kantorowców” zatrzymali funkcjonariusze krakowskiego CBŚP przy współpracy śledczych z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Nowe dowody, jakie pojawiły się w sprawie pozwoliły na przedstawienie zarzutów rozbojów, kradzieży z włamaniem i innych przestępstw, do których doszło w latach 2002-2007 w świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. 3 mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd.

Wieloetapowa realizacja śledczych pozwoliła na zebranie kolejnych dowodów na przestępstwa popełniane przez członków tzw. grupy kantorowców, która w latach 90. i 2000. dopuściła się wielu napadów rabunkowych i zabójstw na południu Polski.

W 2007 roku policjanci zatrzymali Wojciecha W., który usłyszał zarzuty trzech zabójstw w Myślenicach i Piotrkowie Trybunalskim i jednego usiłowania zabójstwa – również w Piotrkowie Trybunalskim.

Dalsza praca śledczych doprowadziła do zatrzymania kolejnych osób Tadeusza G. i Jacka P., którzy dopuścili się zabójstw właścicieli kantorów w Myślenicach, Piotrkowie Trybunalskim i Sosnowcu.

Kolejnym etapem było w maju tego roku, odnalezienie dwóch sztuk broni palnej, magazynków i tłumików. Broń była użyta podczas zabójstwa właściciela kantoru w Myślenicach.

W lipcu policjanci CBŚP zatrzymali kolejnego członka grupy - Adama M. który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa właściciela kantoru w Dębicy. Został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące (przedłużony areszt).

Następnie pod koniec września funkcjonariusze CBŚP zatrzymali kolejne 5 osób, które usłyszały zarzuty kradzieży, włamań i rozbojów. Wobec trzech z nich sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Śledczy ustalili, że przebywający od 2007 roku w zakładzie karnym Wojciech W. wraz z Tadeuszem G. i Adamem M. (również przebywających w zakładach karnych) dopuścili się wraz z kolejnymi osobami wielu innych przestępstw: takich jak napady rabunkowe, włamania i kradzieże (hurtownie, sklepy itp.). Wszystko miało miejsce w różnych konfiguracjach wraz z Damianem G., Sławomirem K., Mirosławem T., Piotrem Ch. i Sławomirem B.

Dzięki temu, pięciu mężczyznom zostały przedstawione zarzuty dotyczące popełnienia 8 niewykrytych dotąd przestępstw przeciwko mieniu z lat 2002 – 2006. Do zdarzeń doszło w świętokrzyskim i małopolskim. Chodziło o dwa napady na właścicieli kantorów w Olkuszu, napad na kierowcę tira i jego kradzież w Jaworniku pod Krakowem, rozbój i kradzież auta w Jacentowie, kradzież Stara z maszynami rolniczymi w Makowie, włamanie do tira i kradzież alkoholu w miejscowości Górna, kradzież samochodu w Górnie, kradzież przyczepy z choinkami w Górnie.

Planowane są kolejne zatrzymania osób.

CBŚP / ig

  • Napady, włamania, kradzieże – zatrzymania CBŚP w sprawie „gangu kantorowców”
  • Napady, włamania, kradzieże – zatrzymania CBŚP w sprawie „gangu kantorowców”
  • Napady, włamania, kradzieże – zatrzymania CBŚP w sprawie „gangu kantorowców”

Opis filmu: Napady, włamania, kradzieże – zatrzymania CBŚP w sprawie „gangu kantorowców”

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.43 MB)

Powrót na górę strony