Policjanci pobiegli w Silesia Marathon

Grono biegających w maratonach policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach powiększyło się o kolejnego pasjonata. Dołączył do nich sam szef - insp. Rafał Stanek. Był to jego pierwszy ponad 42 kilometrowy dystans w karierze sportowej. Tegoroczny maraton i półmaraton Silesia Marathon ukończyło 6 policjantów.

W miniony weekend odbył się największy bieg uliczny na Śląsku i jeden z największych maratonów w Polsce. Jego trasa obejmowała trzy miasta: Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie. Liczyła 42 kilometry i 195 metrów. Bieg rozpoczął się o 9.00 w Katowicach. Na uczestników PKO Silesia Marathon czekali kibice, którzy witali ich oklaskami i dopingowali do dalszej walki z dystansem. W tym wielkim sportowym święcie uczestniczyli policjanci, jednak nie tylko czuwając nad bezpieczeństwem zawodników i publiczności. Sześciu policjantów katowickiego Oddziału wzięło czynny udział w rywalizacji sportowej.

Tegoroczny 42 km maraton ukończyli: insp. Rafał Stanek, asp.szt. Ryszard Petrus i sierż.szt. Tomasz Włodarski, który przebiegł dystans poniżej 3 godzin i 50 minut. Do grona maratończyków dołączył w tym roku dowódca katowickiego Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, dla którego był to pierwszy start w Silesia Marathon. W półmaratonie, dystans 21 km pokonali: sierż.szt. Sebastian Dudek, sierż. szt. Marcin Jaros i sierż.szt. Arkadiusz Mejder, który ukończył bieg z czasem 1 godziny i 47 minut.

Gratulujemy wspaniałej kondycji i samodyscypliny.