Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekł po wypadku

Data publikacji 04.10.2016

Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku drogowego, który uciekł z miejsca zdarzenia. 48-letniemu mieszkańcowi Zduńskiej Woli grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 2 października 2016 roku, około godziny 4.00 rano na ulicy Paprockiej w Zduńskiej Woli doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 21-letni zduńskowolanin. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez kierującego pojazdem osobowym. Sprawca wypadku nie zatrzymał się i uciekł, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Funkcjonariusze policji przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zebrali zapisy kamer przemysłowych znajdujących się w okolicy zdarzenia. Po dokładnej analizie zebranego materiału wytypowali sprawcę wypadku. Następnego dnia w południe został on zatrzymany w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli. Był zaskoczony wizytą policjantów. Feralnego ranka kierował volkswagenem golfem. Pojazd zabezpieczono na parkingu do oględzin.

Mężczyzna trafił do aresztu komendy. Teraz prokurator przedstawi mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nie udzielenia pomocy poszkodowanemu. Grozi mu za kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. 

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony