Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 86-latka

Data publikacji 04.10.2016

Dzięki przeprowadzonej sprawnie akcji służb policyjnych udało się odnaleźć zaginionego 86-letniego mężczyznę, który wczoraj wyszedł z domu i nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Informację o zaginięciu 86-letniego mieszkańca gm. Klimontów, policjanci otrzymali dzisiaj rano. Według zgłoszenia rodziny, 86-letni mężczyzna w godzinach nocnych wykorzystując nieuwagę członków rodziny oddalił się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku, nie powrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Z uwagi na okoliczności zaginięcia, wiek mężczyzny oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne, w tym niską temperaturę i obfite opady deszczu, policjanci podjęli natychmiastowe kroki w celu odnalezienia zaginionego.

Stróże prawa prowadzili akcję poszukiwawczą podczas której sprawdzano pobliskie tereny. Przy zmiennej jesiennej aurze, wilgoci i niskiej temperaturze każda minuta była na wagę życia. Po kilku godzinach w odległości około 200 metrów od zabudowań funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę w zaroślach.

86-latek był wyziębiony i skrajnie wyczerpany. Policjanci i strażacy natychmiast udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy i oddali pod opiekę ratowników medycznych.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony