Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane wyposażenie restauracji za ponad 130 tys. zł

Data publikacji 04.10.2016

Czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do restauracji na terenie Niemiec, zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Trzebielu. Wartość skradzionych rzeczy, które zostały odzyskane i zwrócone właścicielom to ponad 130 tys. złotych. Sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

W nocy 30.09/1.10 doszło do kradzieży z włamaniem do restauracji położonej na terenie Niemiec oddalonej o kilkanaście kilometrów od Łęknicy. Wartość rzeczy, która została skradziona pokrzywdzeni oszacowali na ponad 130 tys. złotych. Były to m.in., laptopy, przemysłowe zaparzacze do kawy, telefony, odzież. W sobotę (1 października) dyżurny żarskiej jednostki po otrzymaniu informacji z Centrum Współpracy Policji w Świecku, do Łęknicy skierował policjantów z Posterunku Policji w Trzebielu. Tam czekać miał obywatel Niemiec, któremu skradziono telefon podczas włamania do restauracji.

Policjanci rozpoczęli ustalanie podejrzanego i trafnie wytypowali adres. Po wejściu do mieszkania zastali w nim cztery osoby oraz znaleźli telefony, zaparzacze do kawy oraz pozostałe mienie pochodzące ze wspomnianego włamania do restauracji. Mężczyźni zostali zatrzymani, trzech z nich to obywatele Rumuni, jeden obywatel Polski. Skradzione mienie zostało zabezpieczone, w większości zwrócone już właścicielom. 

Podejrzani w wieku 25, 28, 30 i 34 lat usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. We wtorek (4 października) Sąd Rejonowy w Żarach przychylił się do wniosku żarskiej prokuratury i aresztował wszystkich na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony