Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XIII Biegi Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi

Data publikacji 04.10.2016

6 października 2016 roku odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XIII Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Bieg. Zawody odbędą się na terenach duktów leśnych zlokalizowanych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi, w miejscowości Hutki-Kanki Gmina Łazy, powiat zawierciański. Zapraszamy!

Organizatorem biegu jest Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach.

W 2015 roku w mistrzostwach startowało ponad 360 zawodników, reprezentujących jednostki Policji z całego kraju oraz garnizonu śląskiego, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Szkołę Policji w Katowicach, Straż Miejską, Straż Graniczną, Lasy Państwowe. Poza służbami mundurowymi w biegu będą rywalizować także reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych klas o profilach mundurowych oraz zawodnicy i zawodniczki w klasyfikacji otwartej.

Mistrzostwa na stałe wpisały się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji i zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. Nadrzędnym celem zawodów jest uczczenie pamięci sierż. Grzegorza Załogi, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Sierż. Grzegorz Załoga w dniu 10 sierpnia 2003 roku - podczas wykonywania czynności służbowych - podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony. Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Komendant Główny Policji gen. insp. Leszek Szreder uhonorował sierż. Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem Jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.

Ponadto ideą zawodów jest podnoszenie poziomu ogólnej sprawności fizycznej policjantów i pracowników policji, propagowanie biegów jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promowanie zdrowia i aktywnego wypoczynku poprzez udział w rywalizacji sportowej, integracja środowiska policyjnego oraz służb mundurowych. Dodatkowo mistrzostwa służą propagowaniu bezpiecznych zachowań na drodze poprzez przedstawienie zalet stosowania elementów odblaskowych, jak również edukacji w zakresie bezpiecznego korzystania z dróg publicznych i nie tylko.

Rywalizacja będzie przebiegała na dystansach:

  • 3600 metrów w kategorii szkół o profilu służb mundurowych,
  • 7200 metrów dla kobiet w kategorii służb mundurowych oraz kategorii otwartej,
  • 10800 metrów dla mężczyzn w kategorii służb mundurowych oraz kategorii otwartej.

Uroczyste rozpoczęcie jest planowane na godz. 10.15 , zakończenie 14.15. Zapraszamy!

KWP Katowice / ig

Powrót na górę strony