Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo już w areszcie

Data publikacji 05.10.2016

Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 32-latka podejrzanego o zabójstwo w związku ze zgwałceniem 59-letniej kobiety. Podjęte przez śledczych działania i zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie takiego właśnie zarzutu. Decyzją sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotnie więzienie.

W sobotę, 01.10.br., rano, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zwłok kobiety w Blachowni. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego oraz technik kryminalistyki, którzy analizowali każdy szczegół mogący wyjaśnić przyczyny śmierci kobiety. Stróże prawa bardzo szybko ustalili jej tożsamość i jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzewanego o udział w zdarzeniu mężczyznę. Dzięki pobranym przez śledczych próbkom, w policyjnym laboratorium w niespełna dwie doby przeprowadzono specjalne badania porównawcze DNA, obciążające zatrzymanego. Mundurowi analizowali też minuta po minucie zapis monitoringu obejmujący miejsce odnalezienia ciała kobiety. Przeprowadzona sekcja zwłok przez biegłego patomorfologa wykazała, że 59-latka została uduszona i zgwałcona.

Działania śledczych pozwoliły przedstawić podejrzanemu zarzut zabójstwa w związku ze zgwałceniem. Wczoraj, 04.10.br., na wniosek policji i prokuratora, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Podejrzany o zabójstwo już w areszcie

Pobierz plik Podejrzany o zabójstwo już w areszcie (format mp4 - rozmiar 3.08 MB)

Powrót na górę strony