Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny także po służbie

Data publikacji 05.10.2016

Policjant z żorskiego zespołu patrolowo-interwencyjnego w czasie wolnym od służby przyczynił się do zatrzymania poszukiwanego przez sąd 22-latka. Nie tylko zauważył młodego mężczyznę, ale i wraz z kolegami przybyłymi na interwencję ruszył za nim w pościg, gdy ten zaczął uciekać. Jeszcze tego samego dnia 22-letni mieszkaniec Żor trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa teraz orzeczoną przez sąd karę więzienia.

Wczoraj, 04.10.br., przed południem, przed jednym ze sklepów przy ulicy Wodzisławskiej, policjant na co dzień pełniący służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym zauważył poszukiwanego młodego mężczyznę. W jego natychmiastowej reakcji nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że miał właśnie wolne i robił zakupy. Pomimo to, nie zastanawiając się ani chwili, powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego i wybiegł ze sklepu, aby chwilę później razem z interweniującymi kolegami ruszyć w pościg za poszukiwanym.

Gdy 22-latek zorientował się, że został zauważony, postanowił uciec i schować się w pomieszczeniach znajdującego się nieopodal basenu. W ślad za nim ruszył też policjant „w cywilu” oraz przybyli na miejsce mundurowi. Pomimo, że jeden ze świadków zajścia, jak się później okazało znajomy 22-latka, próbował stróżów prawa wprowadzić w błąd, niestrudzenie przeszukiwali oni pomieszczenia budynku. Po chwili, w jednej z toalet szatni, policjant będący po służbie, odnalazł ukrywającego się tam mężczyznę.

Po tym, jak mundurowi potwierdzili, że od sierpnia br. na 22-latku ciąży wyrok skazujący na karę pozbawienia wolności, trafił on do jednego ze śląskich zakładów karnych, gdzie obecnie odsiaduje swój wyrok.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony