Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wędkarstwo - największa pasja kom. Bartłomieja Kubali

Na co dzień służbę pełni na stanowisku specjalisty w wydziale ruchu drogowego będzińskiej komendy. W prawie każdej wolnej chwili oddaje się jednak swojej największej pasji, jaką jest wędkarstwo spławikowe. Łowienie ryb z wędką w ręku nie jest jednak zwykłym hobby dla komisarza Bartłomieja Kubali. Policjant może pochwalić się wieloma sukcesami sportowymi i to zarówno w zawodach ogólnopolskich, jak i na arenie międzynarodowej.

Swoją przygodę z wędkarstwem zaczął bardzo wcześnie, bo już w 12 roku życia. Jako młody chłopak, jeszcze nie traktował poważnie swojego hobby. Zmiana nastąpiła, gdy w 1991 roku wstąpił do klubu wędkarskiego, w którym rozpoczęła się jego profesjonalna przygoda z wędkarstwem spławikowym. Na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać. W 1995 roku i rok później zajął drugie miejsce w klubowych Mistrzostwach Polski. W 1997 roku startując w barwach katowickiego klubu zdobył drużynowe Mistrzostwo Polski. W 1998 roku w Mistrzostwach Świata w bułgarskim Plovdiv zajął wraz z drużyną bardzo wysokie, 14 miejsce.

Po założeniu policyjnego munduru wielokrotnie ze sporymi sukcesami startował w zawodach resortowych. Do dalszych sukcesów bez wątpienia przyczyniły się treningi w klubie wędkarstwa spławikowego Ele-Gant z Sosnowca. W latach 2007, 2009, 2010 i 2013 wraz z drużyną zdobył Mistrzostwo Polski Policji. Indywidualnie w latach 2007 i 2010 startował na tych samych zawodach wędkarskich, gdzie zajął drugi stopień podium. W 2009 roku był najlepszym policyjnym wędkarzem spławikowym w Polsce. 

Ostatnie sukcesy kom. Bartłomiej Kubala odniósł w tegorocznych zawodach rozgrywanych w Makowie Mazowieckim, gdzie wraz z drużyną zdobył wicemistrzostwo w kategorii służb mundurowych i Policji. Indywidualnie policjant w makowskich zawodach stanął na wysokim, trzecim miejscu podium.

Na co dzień policjant pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Od chwili włożenia po raz pierwszy policyjnego munduru w 2003 roku, związany jest z policją drogową. Początkowo swoją służbę pełnił w komendzie w Mysłowicach oraz policji autostradowej. Od 2012 roku jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony