Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali maszynę wartą 130 tysięcy złotych

Data publikacji 06.10.2016

Policjanci z Komisariatu Policji w Rzepinie odzyskali skradzioną na terenie Niemiec minikoparkę wartą 130 tysięcy złotych. Maszyna ukryta była na jednej z prywatnych posesji.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rzepinie, w wyniku podjętych działań operacyjnych, odzyskali minikoparkę wraz z przyczepą. Jak ustalili funkcjonariusze maszyna budowlana została skradziona 29 września br., na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego mienia szacuje się na 128 tysięcy złotych.

Maszynę mundurowi odnaleźli na jednej z prywatnych posesji, na terenie gminy Rzepin. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę. W wyniku dalszych czynności i na podstawie zebranego materiału dowodowego 47-latek usłyszał zarzut paserstwa. Za ten czyn, grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Opisany przypadek to kolejny już przykłady udanej interwencji polskiej Policji. Dzięki właściwej współpracy polskich służb, koordynowanych przez Centrum Współpracy w Świecku, sprawcom kradzieży po drugiej stronie Odry coraz rzadziej udaje się przewieźć i ukryć zabrane bezprawnie pojazdy i maszyny. Sytuacje te to także dowód na to, że strona niemiecka może liczyć na skuteczność i sprawne działanie polskich służb.

KWP Gorzów Wlkp. / ig

Powrót na górę strony