Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 07.10.2016

Tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy został mężczyzna podejrzany o zabójstwo 51-letniego zabrzanina. 19-latek przyznał się do przestępstwa, ale odmówił składania wyjaśnień. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkową noc, w jednym z mieszkań w centrum Zabrza. 19-latek zaatakował śpiącego współlokatora, który był niepełnosprawny ruchowo. W wyniku odniesionych obrażeń 51-latek zmarł. Po całym zdarzeniu podejrzany uciekł.

Od wtorkowego popołudnia, 4.10.br., kiedy odnaleziono zwłoki mężczyzny, śledczy poszukiwali sprawcy zbrodni. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem zabrzańskiej prokuratury. W celu ustalenia przyczyny zgonu, zlecono sekcję zwłok. W wyniku podjętych działań, kryminalni z zabrzańskiej komendy ustalili, że podejrzany może przebywać w stolicy. Stróże prawa nawiązali kontakt z policjantami z Warszawy, którzy jeszcze tej samej nocy na jednym z dworców zatrzymali mężczyznę. Podejrzany został przewieziony do zabrzańskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj, 6.10.br., w zabrzańskiej prokuraturze zostały przeprowadzone czynności procesowe z zatrzymanym. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu, ale odmówił składania wyjaśnień.

Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 19-latka na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zatrzymany z policjantem
  • zatrzymany mężczyzna
  • Policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki

Film Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Pobierz plik Areszt dla podejrzanego o zabójstwo (format mp4 - rozmiar 24.5 MB)

Powrót na górę strony