Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał włamywacza

Data publikacji 07.10.2016

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja, który usiłował włamać się do maszyny do gier zręcznościowych. Dzięki szybkiej reakcji policjanta, udało się także namierzyć i zatrzymać drugiego ze sprawców.

Wieczorem około godz. 18:20 policjant wydziału kryminalnego KPP Sucha Beskidzka, będąc poza służbą jechał swoim samochodem do domu. Kiedy przejeżdżał przez miejscowość Zembrzyce, zauważył zakapturzonych dziwnie zachowujących się dwóch młodych ludzi. W czasie gdy policjant  parkował, aby sprawdzić co się dzieje, obaj obserwowani przez niego mężczyźni rzucili się do ucieczki w kierunku pobliskich torów kolejowych.

Po krótkim pościgu funkcjonariusz ujął jednego z uciekających. Na miejsce przyjechał patrol policji wezwany przez funkcjonariusza i przejął od niego zatrzymanego. Okazało się, że chwilę wcześniej doszło do usiłowania kradzieży  z włamaniem do automatów do gier w lokalu przy stacji paliw w Zembrzycach. Sprawcami tego przestępstwa byli obaj obserwowani przez policjanta mężczyźni. Ponieważ w pomieszczeniu  włączył się alarm, obaj sprawcy zaczęli uciekać . Wtedy to zobaczył ich przejeżdżający tamtędy policjant.

Drugi ze sprawców został bardzo szybko ustalony i zatrzymany. Obaj usłyszą zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ms)

Film Po służbie zatrzymał włamywacza

Pobierz plik Po służbie zatrzymał włamywacza (format mp4 - rozmiar 3.06 MB)

Powrót na górę strony