Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaleźli 150 tys. złotych - zamiast oddać, podzielili się znaleziskiem

Data publikacji 07.10.2016

Ponad 70 000 złotych odzyskali policjanci z Golubia-Dobrzynia i zatrzymali już po kilku godzinach od przyjęcia zgłoszenia trzech mieszkańców miasta. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni w wieku od 35 do 58 lat, podczas wykonywania prac remontowych znaleźli 150 tys. zł. Teraz odpowiedzą przed sądem za kradzież.

W środę (5.10.16), po południu, policjanci zostali powiadomieni o kradzieży 150 000 złotych, zaistniałej kilka tygodni temu na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Policjanci, którzy zajęli się sprawą już po kilku godzinach mieli ustalonych i zatrzymanych sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy miasta w wieku od 35 do 58 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni podczas wykonywania usług remontowych znaleźli 150 tys. złotych. Nie postąpili jednak uczciwie i nie oddali ich właścicielowi. Trzech mężczyzn postanowiło podzielić się znaleziskiem. Pieniądze wydawali na spełnianie swoich zachcianek. Kupowali m.in. sprzęt rtv czy organizowali huczne imprezy.

Policjanci w wyniku przeszukania ich mieszkań odzyskali ponad 70 tys. złotych i rzeczy, które kupowali za skradzione pieniądze. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Wczoraj (6.10.16) usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz odpowiedzą za to przestępstwo przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym „kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony