Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wynieśli mężczyznę z płonącej wiaty

Data publikacji 08.10.2016

St. sierż. Jerzy Malik oraz sierż. Patryk Pietrzyk z Komisariatu Policji II w Gdańsku wyciągnęli z płonącej wiaty śmietnikowej 42-letniego mężczyznę. Pomocy przedmedycznej udzielili również znajdującemu się nieopodal innemu 66-letniemu mężczyźnie. Tylko dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Wczoraj około godz. 2:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o pożarze wiaty śmietnikowej na terenie Śródmieścia. Na miejsce natychmiast wysłał policjantów z pobliskiego komisariatu. Tam zauważyli oni leżącego w wiacie na podłodze mężczyznę i natychmiast ruszyli mu z pomocą.

Funkcjonariusze wynieśli z płonącej wiaty 42-latka i udzielili mu pomocy przedmedycznej.

Przeszukując okolice mundurowi zauważyli również drugiego rannego mężczyznę, który najprawdopodobniej także przebywał w wiacie. Policjanci również i jemu udzielili pomocy i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.Przybyła na miejsce straż pożarna ugasiła pożar, a dwóch mężczyzn w wieku 42 i 66 lat z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów ze Śródmieścia nie doszło do tragedii. Śledczy z komisariatu obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

KWP w Gdańsku / ws

Powrót na górę strony