Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Od niesprawnych wycieraczek po 3,5 kg narkotyków

Data publikacji 10.10.2016

2,7 kg marihuany oraz 0,7 kg amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie podczas rutynowej kontroli u kierującej osobową bmw oraz jej pasażera. Oboje zostali zatrzymani. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków, a także za posiadanie podrobionych banknotów oraz ukrywanie cudzych dokumentów tożsamości. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Jest godzina 11.00 w Nowinach Wielkich. Na drodze wojewódzkiej nr 131 uwagę policjantów drogówki, którzy często patrolują te rejony pod kątem bezpieczeństwa właśnie na odcinku tej arterii komunikacyjnej, przykuwa osobowe bmw. Policjanci dostrzegają nieprawidłowo działające wycieraczki oraz uszkodzone światło „stop”. Lecz podczas kontroli drogowej policjanci widzą nerwowe zachowania kierującej. 31-latka podczas, gdy szukała swojego prawa jazdy w torebce, ukazała kilka woreczków strunowych. Policjanci domyślali się, że na tym może się nie skończyć. W pojeździe 31-latka wspólnie ze swoim pasażerem przewozili jeszcze kilka foliowych worków z narkotykami. Łącznie policjanci zabezpieczyli 2,7 kg marihuany i 0,7 kg  amfetaminy. To ponad 6.700 działek handlowych tych narkotyków o czarnorynkowej wartości oscylującej w granicach 170 tysięcy złotych. To najcięższy zarzut ciążący na 31-latkach- usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków.

To jednak nie koniec kłopotów dwójki zatrzymanych. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili 29 podrobionych banknotów o nominale 50 złotych. To kolejny zarzut, który ciąży na parze rówieśników z Gorzowa. Ale nie ostatni. Katalog bezprawnych zachowań uzupełnia przechowywanie cudzych dokumentów tożsamości.

Zatrzymanej parze grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury dlatego 31-latkowie najbliższe trzy miesiące spędzą areszcie.
 
(KWP w Gorzowie / mw)

  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Środki odurzające w aucie
  • Zatrzymana
  • Zatrzymana w pokoju przesłuchań
  • Zabezpieczone pieniądze i środki odurzające
  • Zabezpieczone środki odurzające
  • Zabezpieczone środki odurzające
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta

Film Od niesprawnych wycieraczek po 3,5 kg narkotyków

Pobierz plik Od niesprawnych wycieraczek po 3,5 kg narkotyków (format mp4 - rozmiar 13.79 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja