Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie

Data publikacji 10.10.2016

Błyskawiczna interwencja mikołajskich policjantów uratowała 34-latka, który targnął się na swoje życie. Mężczyznę od śmierci dzieliły dosłownie sekundy, po tym jak próbował odebrać sobie życie przez powieszenie.

Wczoraj (09.10.2016) po godz. 13:00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację o tym, że mieszkaniec gminy Mikołajki targnął się na swoje życie.

Natychmiast pod wskazany adres zdarzenia pojechał patrol policji z mikołajskiego komisariatu.

Po przyjeździe na miejsce policjanci wbiegli do wskazanego przez domowników pomieszczenia gospodarczego. Tam zauważyli wiszącego na sznurze mężczyznę z pętlą wokół szyi. Choć mężczyzna nie dawał już oznak życia, funkcjonariusze nie wahali się ani chwili i przytrzymując go przecięli sznur. Mężczyzna nie oddychał, dlatego policjanci natychmiast podjęli akcję reanimacyjną.

Po kilku minutach przywrócili mężczyźnie funkcje życiowe - oddech i tętno. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Zdecydowane działanie policjantów uratowało mężczyźnie życie.

Funkcjonariusze, którzy w ostatniej chwili dotarli do mężczyzny, na co dzień pracują w Komisariacie Policji w Mikołajkach w Ogniwie Patrolowo Interwencyjnym. Sierż. szt. Adrian Górski swoją służbę w policji rozpoczął w 2000 roku od pracy w Oddziale Prewencji Policji w Piasecznie. Od 2006 roku pracuje w Komisariacie Policji w Mikołajkach. Jego kolega z patrolu - sierż szt. Paweł Cichowicz - służbę w policji rozpoczął w 2008 roku w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. Rok później został oddelegowany do służby w sezonie wakacyjnym na terenie Mikołajek, by w kolejnym roku przenieść się tam na stałe.

KWP Olsztyn /ig

Powrót na górę strony