Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożem śmiertelnie ugodził swojego syna

Data publikacji 11.10.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego słupskiej komendy miejskiej zatrzymali 60-letniego mieszkańca Główczyc podejrzanego o zabójstwo swojego 38-letniego syna. Jak ustalono, do tragedii doszło w trakcie awantury domowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna zmarł na skutek rany zadanej nożem. Za zabójstwo grozi mu od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

O podejrzeniu zabójstwa, do którego doszło w jednym z domów w Główczycach, poinformował policjantów dyspozytor pogotowia ratunkowego. Śledczy oraz prokurator natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali załogę karetki i lekarza, który stwierdził zgon 38-letniego mężczyzny. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, że zmarł on na skutek rany kłutej powstałej przy użyciu noża.

Kryminalni zbierając dowody przestępstwa, zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków. Wstępne ustalenia potwierdziły przypuszczenia, że w mieszaniu tym doszło do awantury pomiędzy 60-letnim ojcem i 38-letnim synem. Podczas szarpaniny ojciec chwycił za nóż i ugodził nim swojego syna. Prokurator w trakcie oględzin miejsca zbrodni zadecydował o zabezpieczeniu zwłok do badań laboratoryjnych.

Ustalony podejrzany trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy - miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dziś zostanie on przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk / ig

Powrót na górę strony