Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za rozbój i śmiertelne pobicie

Data publikacji 11.10.2016

Policjanci z Komisariatu II Policji w Katowicach zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój i pobicie ze skutkiem śmiertelnym 56-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Północ.

Do zdarzenia doszło w czwartek 29 września br., kilka minut po godz. 17 w rejonie ulic Daszyńskiego i Józefowskiej.

Jak wynika ze wstepnych ustaleń policjantów, mężczyzna zaatakował na ulicy 56-letniego mieszkańca Katowic. Pobił go, a nastpnie ukradł plecak wraz z zawartością, telefon komórkowy oraz zegarek. Pobitego zostawił na chodniku i uciekł. Ranny z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, 56-letni meżczyna po kilku dniach zmarł.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Katowicach rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Ustalili i przesłuchali świadków oraz odzyskali skradziony telefon, który sprawca sprzedał do lombardu.

W piątek 7 października kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju. Okazał sie nim 44-letni mieszkaniec Katowic. Został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

Podczas zatrzymania mężczyzna na ręce miał zegarek należący do pokrzywdzonego. Mężczyzna znany jest katowickim policjantom, w przeszłości był karany za rozboje i pobicia. 44-latek trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Północ.

KWP Katowice / ig

Powrót na górę strony