Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg za kradzionym audi

Data publikacji 11.10.2016

Policyjni wywiadowcy z KMP w Lublinie po pościgu zatrzymali trzech mężczyzn uciekających kradzionym audi. Kierujący tym samochodem wpadł w poślizg i uderzył w znak. Jeden z pasażerów kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany. W samochodzie policjanci ujawnili kilkadziesiąt porcji narkotyków, oraz kominiarkę. Badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem narkotyków. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 24-40 lat. Byli już wielokrotnie karani za rozboje i kradzieże.

Do zdarzenia doszło o godzinie 1:23 przy ul. Zana w Lublinie. Uciekający przed policjantami kierujący audi wpadł w poślizg i uderzył w znak. Wcześniej policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie zauważyli niepewne zachowanie kierującego na drodze. Jeden z pasażerów rzucił się do ucieczki pieszo. Policjant dogonił go po kilkuset metrowym pościgu. Wcześniej wykorzystał broń służbową oddając trzy strzały w powietrze.

Zatrzymani to trzej mężczyźni w wieku 24, 32 i 40-lat. Podczas przeszukania ich samochodu policjanci ujawnili prawie 70 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany. 32-letni kierujący został poddany badaniu testerem na obecność środków odurzających w organizmie. Wynik okazał się pozytywny. Od kierującego pobrano krew do badań. Niebawem okaże się jakie narkotyki zażył. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, samochód, którym jechali podejrzani został skradziony 5 października br. w Lublinie, natomiast tablice rejestracyjne w Lubartowie. Kamery miejskiego monitoringu uchwyciły fragment pościgu i moment zatrzymania sprawców.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Lublinie / mw)

  • Nocny pościg za kradzionym audi
  • Nocny pościg za kradzionym audi
  • Nocny pościg za kradzionym audi

Film Nocny pościg za kradzionym audi

Pobierz plik Nocny pościg za kradzionym audi (format mp4 - rozmiar 13.63 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja