Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla 13 narkotykowych dilerów

Data publikacji 11.10.2016

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami ze Zgierza i Łowicza rozbili sieć dilerów narkotykowych zajmujących się przemytem substancji odurzających z terenu Holandii. 13 z podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

W okresie od listopada 2015 roku funkcjonariusze  z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, po rozpoznaniu środowiska dilerów narkotykowych z terenu powiatu łowickiego i zgierskiego, doprowadzili do wszczęcia 5 postępowań przygotowawczych. Zarzuty łącznie usłyszało 16 podejrzanych, 13 zostało tymczasowo aresztowanych.

Do pierwszej realizacji doszło w listopadzie 2015 roku. Wówczas to podczas zasadzki urządzonej w Łodzi zatrzymany został 45-letni mieszkaniec Łowicza. Policjanci zabezpieczyli u niego pół kilograma siarczanu amfetaminy. Decyzją sądu trafił do aresztu.

Kolejne uderzenie nastąpiło w styczniu br. na granicy RP w Świecku. W zasadzkę wpadło dwóch dilerów z Głowna, którzy dokonali wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających  i substancji psychotropowych. Ukryte one były  w specjalnie skonstruowanych, hermetycznie zamykanych kapsułach zatopionych w zbiorniku paliwa. Do policyjnego depozytu trafiło 880 gramów siarczanu amfetaminy, 190 gramów marihuany oraz 354 tabletki ekstazy. Podejrzani w wieku 30 i 23 lat, po przedstawieniu zarzutów, zostali na wniosek zgierskiej prokuratury tymczasowo aresztowani.

1 maja br. w Łowiczu, na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali 27-letnia kobietę i jej 25-letniego wspólnika. Oboje usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia ponad 455 gramów siarczanu amfetaminy, która przewieziona została liniowym busem. Ten przestępczy duet także został tymczasowo aresztowany.

W połowie czerwca br., policjanci dotarli do 44-letniego mieszkańca Głowna powiązanego z dwójką pierwszych zatrzymanych. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli blisko 86 gramów siarczanu amfetaminy oraz 28 tabletek ekstazy i pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z handlu narkotykami. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zgierski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 44-latka.

Tydzień później policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na dworcu kolejowym Łódź Kaliska zorganizowali zasadzkę na kuriera działającego na zlecenie dilerów z Łowicza. Wynajęty 32-latek przewoził międzynarodowymi liniami autobusowymi kilogram siarczanu amfetaminy, ukryty w bagażu podręcznym  Narkotyki nabył w Holandii. Także został tymczasowo aresztowany.

8 lipca br. podczas kolejnych zaplanowanych działań na terenie Łowicza zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 30 i 23 lat. Starszy z nich po przedstawieniu zarzutów posiadania i wprowadzenie do obrotu ponad 62 gramów amfetaminy został tymczasowo aresztowany.

W sierpniu za kraty trafiły kolejne 4 osoby. Policjanci zatrzymali mężczyzn, którym zarzuca się uczestniczenie w przemycie kilograma amfetaminy. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili u jednego z nich uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono 149 krzaków tej odurzającej rośliny.

Ostatni realizacja miała miejsce w Łowiczu we wrześniu br. Tym razem do aresztu trafiła 23-latka.

Łącznie zarzuty usłyszało 16 osób, 13 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci zabezpieczyli blisko 3 kilogramy amfetaminy, 190 gramów marihuany, 382 tabletki ekstazy oraz 149 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać około 3 i pół kilograma marihuany.

KWP Łódź / ig

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony