Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut zabójstwa dla 45-letniego mężczyzny

Data publikacji 12.10.2016

Policjanci z Piaseczna wyjaśniają okoliczności zabójstwa 44-letniego obywatela Ukrainy, do którego doszło w miniony weekend w Konstancinie–Jeziornie. Prowadzone pod nadzorem prokuratury czynności doprowadziły do ustalenia osoby podejrzewanej o dokonanie tego przestępstwa. Na najbliższe trzy miesiące do aresztu został przewieziony 45-letni mężczyzna. Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

W tej sprawie policjanci zatrzymali łącznie 5 osób, w tym trzech mężczyzn i kobietę, pochodzących z Ukrainy. Działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie i wydziału kryminalnego w Piasecznie pod nadzorem prokuratury doprowadziły do przedstawienia zarzutów 45-letniemu Polakowi, mieszkańcowi Konstancina-Jeziorny.

Wobec zatrzymanego został skierowany wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Na wczorajszym posiedzeniu sąd przychylił się do niego. W godzinach popołudniowych funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna na najbliższe trzy miesiące osadzili go w jednym z warszawskich aresztów.

Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony