Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione pojazdy

Data publikacji 12.10.2016

Legniccy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem i paserstwo. Przestępcy wpadli podczas kontroli drogowej, kiedy jechali skradzionym na terenie Niemiec mercedesem. Dodatkowo w przestrzeni ładunkowej tego samochodu ujawniono także traktor, pochodzący z przestępstwa. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to kwota 60 tys. euro. Na podstawie dotychczas zgromadzonych materiałów i dowodów sąd podjął już decyzję wobec dwóch zatrzymanych, orzekając tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci zajmujący się na co dzień przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali do kontroli Mercedesa Sprintera na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Podczas sprawdzenia pojazdu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że został on skradziony z Niemiec. Ponadto funkcjonariusze odnaleźli w przestrzeni ładunkowej tego samochodu ciągnik rolniczy, który także pochodził z przestępstwa. Łączna wartość odzyskanego mienia to kwota 60 tys. euro.

W tej sprawie policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 26 do 34 lat. Trzem z nich postawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem, a jednemu zarzut paserstwa. Na podstawie dotychczas zgromadzonych materiałów i dowodów sąd podjął już decyzję wobec dwóch podejrzanych, orzekając tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a za kradzież z włamaniem do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Policjanci odzyskali skradzione pojazdy

Pobierz plik Policjanci odzyskali skradzione pojazdy (format mp4 - rozmiar 3.64 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja