Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inowrocławscy kryminalni zabezpieczyli dwa luksusowe volvo

Kryminalni z Inowrocławia znaleźli dwa luksusowe auta marki Volvo, które trafiły na nasz teren ze Szwecji. Samochody wypożyczone zostały z jednej ze szwedzkich firm i już tam nie wróciły. Policjanci współpracują z kolegami ze Szwecji w celu ustalenia okoliczności tych zdarzeń.

SIS  to największa w Europie baza danych, w której przetwarzane są określone przepisami kategorie danych osób oraz przedmiotów poszukiwanych i wprowadzanych do systemu przez państwa strefy Schengen, do której należy również Polska. Dzięki takim nowoczesnym narzędziom informatycznym bardzo szybko można ustalić czy na przykład odnaleziony przez Policję pojazd, został utracony na terenie kraju Unii Europejskiej.

Tak właśnie było w tym przypadku. Kryminalni z Inowrocławia pozyskali informację, że na terenie jednego z parkingów niestrzeżonych przy ul. Chociszewskiego stoją dwa podejrzane samochody marki Volvo. Gdy mundurowi przystąpili do działań, rozpoczęli weryfikację informacji od wszelkich sprawdzeń w policyjnych systemach. Na podstawie numeru VIN w systemie SIS szybko ustalili, że jeden z pojazdów został utracony na skutek przywłaszczenia, drugi został skradziony. Poszkodowanym jest wypożyczalnia samochodów w Szwecji.

Dotychczasowe policyjne działania skutkowały ustaleniem, że samochody te dotarły do Polski w ubiegłym tygodniu. Oba wyprodukowane zostały w tym roku. Czarne volvo ma napęd hybrydowy i jest warte 205 tys. zł, drugie auto koloru siwego ma wartość 160 tys. zł. Osobą, która je wypożyczyła w Szwecji jest mieszkaniec południa Polski.

Policjanci z Inowrocławia współpracują w tej sprawie ze stroną szwedzką. Sprawa jest rozwojowa.

KWP Bydgoszcz / ig

Powrót na górę strony