Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant podziękował pracownicy banku za jej postawę

Data publikacji 13.10.2016

Komendant Rejonowy Policji Warszawa V mł. insp. Lech Bielak w imieniu Komendanta Stołecznego Policji wręczył pamiątkową tabliczkę i złożył gratulacje kasjerce oraz dyrektorom oddziału jednego z banków. A wszystko za to, że dzięki czujności, intuicji, kompetencji i pełnemu profesjonalizmowi ze strony pracownicy banku nie doszło do oszustwa metodą „na policjanta CBŚP”. Klient banku nie stracił 50 tysięcy złotych, a podejrzany o popełnienie tego przestępstwa został zatrzymany.

Wczoraj, 12.10.br., w siedzibie jednego z oddziałów banku na terenie Żoliborza, Komendant Rejonowy Policji Warszawa V, mł. insp. Lech Bielak, w imieniu Komendanta Stołecznego Policji oraz własnym, wręczył pamiątkową tabliczkę i podziękował kasjerce  za czujność, intuicję, a także obywatelską postawę, dzięki której nie doszło do oszustwa metodą „na funkcjonariusza CBŚP i  prokuratora”. Komendant pogratulował również dyrektorom oddziału tak kompetentnych i zaangażowanych pracowników.

Przypomnijmy całą historię:

Kilka tygodni temu, do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora i poinformował kobietę, że jej pieniądze zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone, gdyż na podstawie sfałszowanych dokumentów zostaną wypłacone z konta wszystkie jej oszczędności. Dla bezpieczeństwa kazał wypłacić pieniądze z banku, by pomóc policji w prowadzonej sprawie, a następnie pozostawić je we wskazanym miejscu. Kobieta wypłaciła z konta 50 000 złotych, by przekazać je zgodnie z instrukcją fałszywego prokuratora. Kiedy kasjerka uzmysłowiła kobiecie, że najprawdopodobniej padła ofiara przestępców, powiadomiono Policję.

Policjanci z żoliborskiego wydziału kryminalnego natychmiast zorganizowali zasadzkę. Kilkanaście minut później w ręce funkcjonariuszy wpadł 25-letni Eryk L.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do żoliborskiego komisariatu. Eryk L. już usłyszał zarzuty za usiłowanie oszustwa. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, na okres 3 miesięcy.

Za oszustwo może grozić kara do 8 lat więzienia.

(KSP / mw)

  • Komendant podziękował pracownicy banku za jej postawę
  • Komendant podziękował pracownicy banku za jej postawę
  • Komendant podziękował pracownicy banku za jej postawę
Powrót na górę strony