Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali sprawców kradzieży

Data publikacji 13.10.2016

Po raz kolejny mundurowi z Jarocina udowodnili, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W ubiegłym tygodniu dwukrotnie, będąc w czasie wolnym od służby, na zakupach z rodzinami, interweniowali wobec sprawców kradzieży. Dzięki nim amatorzy kawy oraz wielbiciel dresów odpowiedzą za swoje czyny.

Do obu zdarzeń doszło 7 października br. Policjanci pracujący na co dzień w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, interweniowali w czasie wolnym od służby, będąc z rodzinami na zakupach.

Około godziny 16 st. asp. Adam Regulski znajdując się przed sklepem odzieżowym zauważył mężczyznę, oglądającego ubrania wiszące na stojakach na zewnątrz. Mężczyzna co chwilę obserwował wnętrze sklepu i rozglądał się wokół siebie. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariusza. Postanowił on przyjrzeć się tej osobie. W pewnym momencie mężczyzna zgarnął w ręce sporą ilość spodni dresowych wraz z wieszakami i zaczął się pospiesznie iść w kierunku pobliskiej ulicy. St. asp. Regulski natychmiast ruszył za nim w pościg. Po kilkudziesięciu metrach dogonił sprawcę kradzieży i doprowadził do sklepu. Na miejsce został wezwany umundurowany patrol, który zajął się 43-letnim mieszkańcem gminy Jarocin. Odzyskany przez policjanta towar wrócił do dalszej sprzedaży.

Policjanci ustalają, czy ten sam mężczyzna nie jest też sprawcą wcześniejszych kradzieży, które w ostatnim czasie miały miejsce w tym sklepie.

Kilka godzin później w jednym z jarocińskich marketów na widok mężczyzn opuszczających sklep z kradzionym towarem zareagował asp. sztab. Paweł Bednarek, który również robił zakupy z rodziną. Policjant po wejściu do sklepu zauważył dobrze znanego sobie z przestępczej przeszłości mężczyznę. Funkcjonariusz postanowił poobserwować 29-latka, mieszkańca gminy Jarocin, który w reklamówkę zapakował kilka paczek kawy. Przeczucia nie zawiodły doświadczonego policjanta. Mężczyzna w pewnym momencie przeszedł obok kas, nie płacąc za towar i ze skradzionymi opakowaniami opuścił sklep.

Za 29-latkiem natychmiast wybiegł funkcjonariusz. Dzięki jego szybkiej reakcji złodziej został zatrzymany na pobliskim parkingu, a towar wrócił na sklepowe półki.

Jak się okazało, nie była to ostatnia interwencja asp. sztab. Bednarka w tym dniu. Kilka minut później policjant zauważył kolejnego mężczyznę, zachowującego się w identyczny sposób co zatrzymany chwilę wcześniej 29-latek. On także po zapakowaniu w reklamówkę kilku paczek kawy opuścił sklep bez uiszczenia opłaty. Policjant po raz kolejny podjął interwencję i chwilę później kolejny sprawca kradzieży został zatrzymany. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec gminy Jarocin.

29-latek trafił do policyjnego aresztu. Cała trójka za swoje czyny odpowie przed sądem.

KWP Poznań / ig

Powrót na górę strony