Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zgwałcenie tymczasowo aresztowany

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mieszkaniec Strzelec Opolskich. Mężczyzna podejrzany jest między innymi o zgwałcenie kobiety oraz rozboje. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. 34-latek działał w warunkach recydywy. Musi się teraz liczyć z karą nawet 15 lat więzienia.

Kryminalni z Opola zatrzymali 34-letniego mieszkańca Strzelec Opolskich. Mężczyzna na swoim koncie ma zgwałcenie, doprowadzenie do innej czynności seksualnej oraz rozboje. Do zdarzeń dochodziło w powiecie opolskim na przełomie sierpnia i września tego roku.

Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna napadł na trzy kobiety. Dwie doprowadził do innej czynności seksualnej, a jedną zgwałcił. Według policyjnych ustaleń mężczyzna wcześniej groził swoim ofiarom nożem.

Policjanci pracujący nad tymi sprawami zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków. Przy realizacji tego śledztwa, kryminalni współpracowali z ościennymi jednostkami na terenie Opolszczyzny. Analizowali wszelkie napływające informacje typując osoby, które mogą mieć związek z tymi przestępstwami.

Zebrane w sprawie dowody, pozwoliły na przedstawienie mieszkańcowi Strzelec Opolskich trzech zarzutów, do których się przyznał. Śledczy ustalili, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz za takie przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Śledczy przewidują dalszy rozwój sprawy.

(KWP Opole / ms)

Film Podejrzany o zgwałcenie tymczasowo aresztowany

Pobierz plik Podejrzany o zgwałcenie tymczasowo aresztowany (format mp4 - rozmiar 12.27 MB)

Powrót na górę strony