Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 1,5 tony tytoniu i krzaki konopi

Policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli skutecznie walczą z przestępczością na terenie całego powiatu. Zabezpieczyli prawie 1,5 tony nielegalnego tytoniu oraz 46 krzaków konopi indyjskich. Do sprawy został zatrzymany 29-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzuty.

Policjanci codziennie walczą z przestępczością narkotykową i wszelkimi jej przejawami. Zatrzymują osoby zajmujące się produkcją i wprowadzaniem substancji odurzających do obrotu, a także likwidują plantacje narkotyków.

We wtorek, 11 października br., nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego znaleźli prawie 1,5 tony tytoniu. Nielegalny tytoń znajdował się w pomieszczeniach gospodarczych na terenie posesji. Straty, jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad milion złotych. Ponadto mieszkaniec gminy Kożuchów w miejscu zamieszkania uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 46 krzaków konopi, które były już w zaawansowanej fazie wzrostu. Swoją hodowlę 29-latek miał w domu oraz w ogródku.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości tytoniu, które objęte jest obecnie odrębnym postępowaniem, grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Z kolei ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo , którego dopuścił się mężczyzna przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp./jc)

Film Zabezpieczono 1,5 tony tytoniu i krzaki konopi

Pobierz plik Zabezpieczono 1,5 tony tytoniu i krzaki konopi (format mp4 - rozmiar 7.22 MB)

Powrót na górę strony