Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic zatrzymany

Data publikacji 14.10.2016

Tyscy policjanci zatrzymali kolejnego stadionowego chuligana. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy połączonej z udziałem w zbiegowisku. 27- latek decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, w ramach którego nałożono na niego także zakaz stadionowy. Wymieniony czyn zagrożony jest karą 10 lat więzienia.

W dalszym ciągu prowadzone są czynności związane z zakłóceniem porządku przed meczem piłki nożnej I ligi pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice. Kryminalni sukcesywnie ustalają kolejne osoby, które dopuściły się czynnej napaści na policjantów oraz złamały ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. Tym razem stróże prawa zatrzymali 27-letniego tyszanina podejrzanego m. in. o czynną napaść na funkcjonariuszy połączoną z udziałem w zbiegowisku oraz posiadanie nieznacznej ilości środka odurzającego.

Jest to już siódmy sprawca zatrzymany w związku ze zdarzeniem i jak zapewniają prowadzący tę sprawę, nie ostatni. Mężczyzna stanął już przed prokuratorem, który podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru, w ramach którego nałożono na niego także zakaz stadionowy. Za pierwszy z popełnionych czynów tj: czynną napaść na funkcjonariuszy połączoną z udziałem w zbiegowisku, grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony