Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla ob. Wietnamu

Data publikacji 15.10.2016

3 miesięczny areszt zastosował wczoraj sąd wobec dwóch podejrzanych ob. Wietnamu. 37 i 56 letni mężczyźni zatrzymani zostali przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie na gorącym uczynku prowadzenia uprawy konopi indyjskich. Podczas realizacji zabezpieczono środki odurzające o wartość ponad 3,5 mln złotych.

Wczoraj dwaj ob. Wietnamu zatrzymani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP trafili do aresztu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Dzień wcześniej w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszeli zarzuty dotyczące uprawy konopi i produkcji środków odurzających.

Zatrzymanie ob. Wietnamu to efekt pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego z KWP. Przypomnijmy: W środę rano policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie weszli do pomieszczeń jednej z hal przemysłowych w gm. Krzczonów.  Z naszych ustaleń wynikało, że w wynajmowanych pomieszczeniach prowadzona jest nielegalna działalność.  Policjanci podejrzewali, że znajduje się tam uprawa konopi indyjskich.  Kryminalni weszli do środka wraz z policjantami z sekcji AT KWP w Lublinie.

Wewnątrz odnaleźliśmy prawie 2400 krzaków konopi.  Rośliny znajdowały się w różnej fazie wzrostu. Począwszy od kilkucentymetrowych sadzonek, po te mierzące powyżej metra.  Plantacja wyposażona była w lampy i wentylatory. Z takiej ilości roślin można uzyskać ponad 50 kilogramów marihuany. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 53 kg suszu marihuany oraz znajdujące się jeszcze w fazie suszenia konopie.   Wartość nielegalnego towaru, który dzięki policjantom nie trafi na rynek, to ponad 3,5 mln złotych.

Na gorącym uczynku prowadzenia hodowli policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, to obywatele Wietnamu w wieku 37 i 56 lat.

Zlikwidowana plantacja jest kolejnym sukcesem kryminalnych z KWP w Lublinie w walce ze zorganizowanymi grupami osób działających w branży narkotykowej. Ostatnia tak duża realizacja miała miejsce pod koniec sierpnia. Wówczas na terenie gm. Jastków zabezpieczyliśmy ponad 2 tysiące krzaków konopi.  Wcześniej dwie wielkie plantacje zlikwidowali w Poznaniu oraz Milejowie. Łącznie około 5 tys. sadzonek w fazie wzrostu zabezpieczonych zostało w Milejowie, a na ternie Wielkopolski ponad 3 tysiące sadzonek, prawie 160 kg suszu konopi, 120 gram kokainy oraz broń i amunicję. Same czynności związane z zabezpieczeniem procesowym zabronionych przedmiotów i oględzin miejsca zdarzenia trwały cztery dni. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych wówczas narkotyków to 11 milionów złotych.

KWP Lublin / ar

Powrót na górę strony