Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Derby Łodzi

Data publikacji 16.10.2016

Do tego zabezpieczenia policja przygotowywała się od dawna. Inicjowaliśmy wiele spotkań z przedstawicielami obu klubów. Bazując na wcześniejszych doświadczeniach, rozpoznaniu środowiska i różnych sygnałach przewidzieliśmy reakcje na wszelkie naruszenia prawa. Łódzkich funkcjonariuszy wspierają dzisiaj policjanci z Radomia, Bydgoszczy i Warszawy. Miasto jest monitorowane z pokładu policyjnego śmigłowca.

Do momentu zakończenia meczu wynikiem 2:2, bilans policyjnych działań to 29  zatrzymanych za wykroczenia i przestępstwa. Po rozwiązaniu zgromadzenia zorganizowanego przez Widzew grupy zaczęły rozchodzić się. Wszystkie były monitorowane przez policję. Na ulicy Abramowskiego została zlokalizowana grupa około 300 osób, część z nich była zamaskowana w kominiarki. Policjanci zatrzymali 22 dwóch najbardziej agresywnych pseudokibiców, którzy dopuścili się chuligańskich wybryków zakłócając ład i porządek. Sparaliżowali  ruch pieszy i kołowy, wykrzykiwali wulgaryzmy. Jest wśród nich 7 nieletnich. Dwie dodatkowe osoby zostały zatrzymane za znieważenie funkcjonariuszy Wkrótce usłyszą zarzuty. W Parku Poniatowskiego policjanci zatrzymali 4 mężczyzn biorących udział w  bójce.  W związku z meczem łącznie zatrzymano 28 osób i jednego kibica Stomilu Olsztyn jadącego na mecz do Zabrza, u którego podczas postoju na terenie powiatu piotrkowskiego policjanci ujawnili narkotyki.

W trakcie samego meczu na stadionie  zabezpieczanym przez organizatora odpalono około 20 rac.

Sytuacja będzie monitorowana przez całą noc. Policyjne działania ukierunkowane są na oddziaływanie prewencyjne tak aby zapobiegać ewentualnym zakłóceniom ładu i eskalacji agresywnych zachowań.

KWP Łódź / ar

Powrót na górę strony