Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za oszustwa i rozbój

Data publikacji 17.10.2016

Przestępcy działający metodą „na funkcjonariusza”, nie mogą czuć się bezkarnie. Efektem pracy policjantów z bielańskiej komendy jest błyskawiczne ustalenie i zatrzymanie trzech mężczyzn, wyłudzających pieniądze od starszych osób. Wobec 17-letniego Michała W., 18-letniego Mariusza Z. i 20-letniego Patryka S. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Praca przy rozpracowywaniu oszustów działających metodą „na policjanta CBŚP” nie jest łatwa. Zdarza się, że sprawcy takich przestępstw, dzięki swojej bezwzględności zyskują spore kwoty pieniędzy od starszych osób, które przekonywane są przez nich o tym, że biorą udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. Pokrzywdzeni nie zdają sobie sprawy, że w ciągu kilku minut tracą dorobek swojego życia. Kilka dni temu miał miejsce kolejny taki przypadek.

Policjanci z Bielan zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy chcieli oszukać małżeństwo metodą „na policjanta” na kwotę 20 tysięcy złotych i ponad 3 tysięcy dolarów. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i mężczyźni wpadli w ich ręce w chwili, gdy odbierali od pokrzywdzonej kopertę, w której miała być gotówka.

Podczas dalszych czynności okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie mają na swoim koncie młodzi mężczyźni. Kilka tygodni temu, działając w ten sam sposób Mariusz Z. oszukał starszą osobę na 40 000 złotych. Ponadto we Włochach wraz z Patrykiem S. pobili starszego pana, który za przekazanie pieniędzy w kwocie 20 tysięcy złotych chciał pokwitowanie, a potem uciekli z gotówką.

Mariusz Z. odpowie teraz za dwukrotne oszustwo, dwukrotne usiłowanie oszustwa oraz rozbój. Michał W. odpowie za oszustwo i usiłowanie oszustwa, zaś Patryk S. za rozbój i usiłowanie oszustwa. Wobec całej trójki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, za rozbój do 12 lat więzienia.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony