Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli konfrontacji pseudokibiców

Data publikacji 17.10.2016

Policjanci z Lubina i Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy, w wyniku zdecydowanych działań, zapobiegli konfrontacji pseudokibiców podczas sobotniego meczu piłkarskiego w Lubinie. W efekcie prowadzonych czynności zatrzymano 5 chuliganów, którzy podejrzani są o naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy, rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami, zaatakowanie pracowników ochrony oraz niestosowanie się do ich poleceń.

W związku z meczem piłkarskim, rozegranym 15 października br. w Lubinie pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk, już w trakcie przejazdu kibiców drużyny gości, miejscowi pseudokibice dążyli do konfrontacji z nimi. Zamaskowani chuligani usiłowali zaatakować kolumnę przejeżdżających samochodów. Zdecydowane działania policji zapobiegły bijatyce, do jakiej dążyli pseudokibice. 

Ponadto w przerwie meczu zarówno miejscowi jak i przyjezdni chuligani próbowali przedostać się do sektorów zajmowanych przez sympatyków przeciwnych drużyn. Policjanci i w tym przypadku nie dopuścili do konfrontacji. W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy z Lubina i Legnicy, do policyjnego aresztu trafiło 5 pseudokibiców. 

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu lubińskiego i polkowickiego w wieku od 20 do 33 lat. Wszyscy teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Policjanci Wydziału Kryminalnego z lubińskiej komendy powiatowej prowadzą dalsze czynności zmierzające do identyfikacji i zatrzymania kolejnych chuliganów, którzy naruszyli prawo.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony