Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic - sutener zatrzymany przez bydgoskich funkcjonariuszy

Data publikacji 17.10.2016

Bydgoscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji. Mężczyzna znany jest kryminalnym ze środowiska pseudokibiców jednej z bydgoskich drużyn piłkarskich. Teraz może mu grozić do 10-lat pozbawienia wolności.

Na trop „sutenera” wpadli kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Z ich ustaleń wynikało, że jeden z pseudokibiców bydgoskiego klubu piłkarskiego może zajmować się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kobiety na drodze krajowej nr 10. Uzyskane przez nich informacje wskazywały na to, że mężczyzna może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia.

W sprawę zostali zaangażowani również policjanci ruchu drogowego. Mundurowi namierzyli podejrzewanego i zatrzymali go w pobliżu miejscowości Emilianowo. 26-latek jechał samochodem marki KIA Sportage. W aucie oprócz kierowcy były dwie kobiety, które chwilę wcześniej były widziane na drodze.

Podczas legitymowania okazało się, że kierujący nie posiada dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej. Ponadto, w samochodzie mundurowi znaleźli między innymi nóż, siekierę, półmetrową rurkę, kominiarkę, a także ochraniacz na zęby. O tym fakcie zostali poinformowani kryminalni, którzy natychmiast przyjechali na miejsce. 26-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiej komendy ustalili w sprawie pokrzywdzone i przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Kryminalni doprowadzili zatrzymanego 26-latka do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił zastosować wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, a także poręczenie majątkowe.

Dodatkowo funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie do sądu, gdzie 26-latek odpowie za popełnione wykroczenia drogowe.

KWP w Bydgoszczy / ig

  • Zatrzymany i policjanci
  • Zatrzymany i policjanci
  • Zatrzymany i policjanci

Opis filmu: Pseudokibic - sutener zatrzymany przez bydgoskich funkcjonariuszy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.7 MB)

Powrót na górę strony