Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Gołdapi mają nową siedzibę

Data publikacji 17.10.2016

- Zależy nam, aby policjanci pełnili służbę w godnych warunkach. Takich jak w tej jednostce - powiedział Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA podczas otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. W komendzie będzie pełniło służbę ponad 60 policjantów. W uroczystości wzięła udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak.

Poprzednia siedziba Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi mieściła się przy ul. 11 Listopada. Był to obiekt wybudowany jeszcze przed II wojną światową. Jego powierzchnia użytkowa wynosiła zaledwie 700 m2. Budynek nie spełniał również standardów obowiązujących w obiektach służbowych Policji. W związku z tym podjęto decyzję o budowie nowej siedziby komendy.

Dzięki pomocy Gminy Gołdap udało się pozyskać działkę przy ul. Mazurskiej w Gołdapi o łącznej powierzchni 17,5 tys. m2. To właśnie na niej wybudowano nową siedzibę komendy. Powierzchnia użytkowa komendy wynosi ponad 2 tys. m2, czyli prawie trzy razy więcej niż w starej siedzibie. Wraz z budynkiem biurowym wybudowano m.in.: budynek garażowy, kojce dla psów wraz z budynkiem obsługi. Obiekt spełnia obowiązujące standardy i wytyczne w zakresie budownictwa służbowego Policji.

- Policja ma służyć ludziom, ma być blisko ludzi i dla ludzi. Ma być przyjazna dla uczciwych obywateli i groźna dla przestępców - mówił wiceminster Zieliński.

Podczas uroczystego otwarcia Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że kwestie związane z uposażeniem funkcjonariuszy i warunkami, w których pełnią służbę są traktowane przez MSWiA priorytetowo. – Dlatego powstał Program Modernizacji Służb Mundurowych, który poprawi skuteczność i sprawność wszystkich służb MSWiA. Program zakłada wymianę zużytego, przestarzałego sprzętu i uzbrojenia, zakup wyposażenia osobistego i ochronnego dla funkcjonariuszy, rozbudowę i modernizację infrastruktury oraz wzrost wynagrodzeń – powiedział wiceszef MSWiA.

Służby podległe MSWiA w 2017 r. otrzymają  na ten cel blisko 1,4 miliarda zł. Z całej kwoty około 610 mln zł zostanie przeznaczonych na podwyżki dla około 150 tys. funkcjonariuszy oraz około 30 tys. pracowników cywilnych Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. Od 1 stycznia 2017 r, pensje funkcjonariuszy wzrosną o 253 zł, a pracowników służb o 250 zł.  Na wyposażenie funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt przeznaczono ok. 780 mln zł. Program modernizacji służb obejmie lata 2017 – 2020. Środki finansowe zostały zaplanowane na każdy rok osobno.

Podczas uroczystego otwarcia Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi odbyło się również nadanie i wręczenie jednostce sztandaru. 

- Chcę pogratulować Komendzie Policji w Gołdapi tego sztandaru. Sztandar to ważny znak, ważny symbol. Sztandar ma istotne znaczenie w życiu naszym i poszczególnych instytucji. Sztandar to świętość - powiedział wiceminister Zieliński podczas uroczystości.

(MSWiA / mw)

  • uroczystość otwarcia nowej siedziby w Gołdapi
  • uroczystość otwarcia nowej siedziby w Gołdapi
  • uroczystość otwarcia nowej siedziby w Gołdapi
  • uroczystość otwarcia nowej siedziby w Gołdapi
  • uroczystość otwarcia nowej siedziby w Gołdapi
Powrót na górę strony
Polska Policja