Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice usłyszeli zarzuty

Data publikacji 17.10.2016

Pseudokibice, którzy próbowali doprowadzić do bójki w centrum Katowic zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. W sobotę policjanci zapobiegli konfrontacji i zatrzymali najbardziej agresywnych chuliganów w wieku 18-38 lat. Dziesięciu z nich odpowie za czynny udziału w zbiegowisku, a jedna osoba za przestępstwo z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności wobec chuliganów zatrzymanych podczas sobotnich zamieszek w centrum Katowic. Agresorzy, to mieszkańcy śląskich miast w wieku 18-38 lat. Dzisiaj zostali oni przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Dziesięciu z nich usłyszało zarzut czynnego udziału w zbiegowisku, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Śledczy określili ich wybryk, jako chuligański, wobec czego sprawcy poniosą surowszą karę. Jedna osoba odpowie za próbę wniesienia materiałów pirotechnicznych na imprezę masową, za co grozi do 5 lat więzienia.

Przypominamy, że do incydentów z udziałem pseudokibiców doszło sobotę w godzinach wieczornych. Przed Spodkiem, w którym miała odbywać się gala sportów walki zebrała się grupa kilkuset sympatyków katowickiej i zabrzańskiej drużyny piłkarskiej. Próbowali oni doprowadzić do bójki, zaczęli rzucać niebezpiecznymi przedmiotami oraz odpalać race i petardy.

Natychmiastowa reakcja mundurowych ostudziła zapały pseudokiboców. Aby przywrócić ład i porządek mundurowi użyli armatek wodnych i broni gładkolufowej. Kilkunastu najbardziej agresywnych uczestników zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu. Kryminalni zabezpieczyli także niebezpieczne przedmioty, których chcieli użyć pseudokibice obu drużyn. Więcej o incydencie...

Śledczy analizują nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer. Nadal prowadzone są czynności mające na celu zatrzymanie kolejnych osób biorących udział w tym zajściu. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

KWP w Katowicach / ws

 

Opis filmu: Zatrzymani pseudokibice usłyszeli zarzuty

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.15 MB)

Powrót na górę strony