Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wymusiła pierwszeństwo na pieszych

Data publikacji 19.10.2016

"Widziałam pieszych na przejściu, ale myślałam że się cofną...". Tak tłumaczyła się kobieta zatrzymana przez funkcjonariuszy ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, po tym jak wymusiła pierwszeństwo. Kierująca chwilę wcześniej przemknęła obok nieoznakowanego policyjnego radiowozu, który zatrzymał się przed przejściem, by umożliwić skorzystanie z niego pieszym. Kobieta została ukarana mandatem, a na jej konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 64-letnią kobietę, która w centrum miasta wymusiła pierwszeństwo na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło po godzinie 14 w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Kościuszki. Policjanci patrolując radiowozem nieoznakowanym ulice Wrocławia, zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, z którego chciało skorzystać kilka osób.

Gdy jeden z pieszych ruszył, aby wejść na wyznaczone przejście, obok policjantów, na drugim pasie przemknął samochód marki Renault Megane. Na szczęście nie doszło do potrącenia, gdyż mężczyzna zdążył cofnąć nogę.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję zatrzymując prowadzącą pojazd. Kierująca została ukarana mandatem, a na jej konto wpłynęło 10 punktów karnych. W rozmowie z policjantami kobieta oświadczyła, że widziała pieszych na przejściu, ale myślała, że się cofną.

KWP we Wrocławiu / ig

Film Wymusiła pierwszeństwo na pieszych

Pobierz plik Wymusiła pierwszeństwo na pieszych (format mp4 - rozmiar 9.6 MB)

Powrót na górę strony