Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione BMW

Data publikacji 19.10.2016

Policjanci z Augustowa współdziałający z policjantami z Suwałk oraz z funkcjonariuszami z Placówek Straży Granicznej w Augustowie i Płaskiej odzyskali BMW skradzione na terenie Niemiec. W związku ze sprawą został zatrzymany 51-letni obywatel Litwy, który kierował samochodem bez uprawnień.

Wczoraj (18.10 br.) około godziny 18.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w miejscowości Olszanka wytypowali do kontroli drogowej BMW na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Widząc policyjny radiowóz, jego kierowca nagle zmienił kierunek jazdy zaczął uciekać.

Chwilę później w BMW zostało zatrzymane przez  współdziałających ze sobą augustowskich funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej z Placówki z Augustowa i Płaskiej oraz policjantów z Suwałk. Kierowcą auta był 51-letni mieszkaniec Litwy.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że poprzedniej nocy auto zostało skradzione na terenie Niemiec. Dodatkowo w czasie kontroli okazało się, że kierujący autem mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Auto trafiło na policyjny parking, a mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

KWP w Białymstoku / ig

Powrót na górę strony