Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlecił oblanie kwasem

Data publikacji 20.10.2016

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są zamieszani w planowanie zaatakowania kwasem solnym kobiety. Pokrzywdzona miała doznać poważnych obrażeń twarzy. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut nakłaniania do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, drugi zaś utrudniania postępowania. Decyzją sądu obaj mężczyźni trafili do aresztu. Czyn ten jest zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia miało dojść na przełomie lipca i sierpnia 2014 roku na terenie powiatu grodziskiego. Kobieta miała zostać oblana kwasem solnym, który miał spowodować u niej obrażenia twarzy, wzroku, a w efekcie trwałe oszpecenie.

Dzięki pracy policjantów stołecznego Wydziału Kryminalnego, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga - Północ, zatrzymany został 54-letni Waldemar G., któremu prokurator przedstawił zarzut nakłaniania do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety. Z materiałów zgromadzonych przez funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna podjął się dostarczenia substancji żrącej, wskazał czas i miejsce, w którym kobieta miała zostać oblana, a w zamian za przyjęcie zlecenia oferował 10 tysięcy złotych.

Drugi z zatrzymanych przez policjantów mężczyzna to 31-letni Adrian C, który w toku prowadzonego śledztwa próbował przemocą zmusić jednego ze świadków do zmiany zeznań obciążających Waldemara G. 31-latek również usłyszał prokuratorski zarzut.

Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali aresztowani na okres dwóch miesięcy.

(KSP / mw)

  • jeden z zatrzymanych
  • jeden z zatrzymanych
  • jeden z zatrzymanych prowadzony przez policjantów

Film Zlecił oblanie kwasem


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlecił oblanie kwasem (format flv - rozmiar 1.69 MB)

Powrót na górę strony