Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował w internecie podrobionymi częściami komputerowymi

Data publikacji 20.10.2016

Kilkadziesiąt tysięcy złotych – to straty producentów komputerów, które ponieśli w związku z internetową „działalnością” 38-letniego mszczonowianina. Mężczyzna handlował podrabianymi częściami na jednym portali aukcyjnych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W ostatnim czasie Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu uzyskał informację dotyczącą przestępczej działalności na jednym z portali aukcyjnych. Proceder polegał na wprowadzaniu do obrotu zasilaczy do laptopów i innych części komputerowych z bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że sprzedającym jest 38-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego. Mężczyzna prowadził firmę zajmującą się sprzedażą części do komputerów, a towar rozprowadzał głównie na portalu aukcyjnym. Prowadził w ten sposób kilka tysięcy aukcji.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna podrobione części komputerowe kupował na jednym z chińskich portali, a w Polsce towar sprzedawał jako towar oryginalny. Przed wysyłką do Polski, dodatkowo, zastrzeżone nazwy firm były zaklejane naklejką „no name”, by uniknąć opłat celnych, a w Polsce „przywracano” im nazwy znanych firm komputerowych.

W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze z Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu, wspólnie z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zabezpieczyli podrobione części do komputerów. Przedstawiciele producentów zasilaczy oszacowali swoje straty na kilkanaście tysięcy złotych.

Mężczyźnie podejrzanemu o uczynienie sobie stałego źródła dochodu z handlu podrobionymi częściami do komputerów grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony