Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczni w odzyskiwaniu skradzionych aut

Policjanci odzyskali skradzionego z Niemiec VW Crafter wartego 50 tysięcy złotych oraz zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o związek z tym przestępstwem. To nie jedyny czyn, który zarzuca się 46-latkowi. Auto już powróciło do właściciela, natomiast mężczyzna decyzją sądu kolejne miesiące spędzi w areszcie. Także funkcjonariusze ze Środy Śląskiej odzyskali skradziony pojazd oraz zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież.

Do zatrzymania mężczyzny i odzyskania VW Crafter wartego 50 tys. złotych doszło 16 października. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Krosna Odrzańskiego, jadąc drogą krajową w kierunku Gubina, w pewnym momencie zauważyli pojazd znajdujący się w lesie i zmierzający w stronę głównej drogi. Funkcjonariusze zainteresowali się zauważonym samochodem i ruszyli naprzeciw kierowcy. Mężczyzna widząc radiowóz, zatrzymał pojazd i wyłączył światła, wzbudzając swoim zachowaniem jeszcze większe podejrzenia. Mundurowi wylegitymowali kierującego oraz sprawdzili pojazd.

Jak się okazało, 46-latek posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a bus, którym kierował, został skradziony z terenu Niemiec. Ponadto tablice, które były przyczepione do auta należały do innego pojazdu, a po otwarciu części bagażowej policjanci znaleźli tam między innymi różnego rodzaju sprzęt wędkarski, rowery, narzędzia warsztatowe oraz ogrodowe.

Mieszkaniec powiatu człuchowskiego został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się, iż tablice rejestracyjne ukradł z samochodu znajdującego się w Gubinie, natomiast busa z terytorium Niemiec. Dodał także, że będąc w Niemczech, włamał się do garażu, skąd zabrał rowery oraz narzędzia. Mężczyzna usłyszał zarzuty włamania do pojazdu oraz jego kradzież, kierowanie samochodem wbrew zakazowi, a także kradzież tablic rejestracyjnych. Pojazd wraz ze sprzętem wędkarskim wartości 8 tys. złotych, który jak się okazało był także własnością pokrzywdzonego oraz innymi jego rzeczami powrócił do właściciela.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy i po przesłuchaniu 46-latka, wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego przychylił się Sąd. Mieszkaniec powiatu człuchowskiego spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy. To kolejny sukces Lubuskiej Policji w odzyskiwaniu skradzionych aut:

---

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę w związku z kilkoma przestępstwami przeciwko mieniu, do jakich doszło na ternie powiatu średzkiego. Policjanci w wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 26-latka ujawnili części, pochodzące ze skradzionego na terenie Niemiec samochodu. Ponadto w jego posiadaniu znajdował się również skradziony aparat fotograficzny. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 
 
Prowadzone w sprawie czynności oraz zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 26-latkowi łącznie czterech zarzutów. Policjanci udowodnili zatrzymanemu kradzież z salonu gier 2000 złotych, kradzież z włamaniem do samochodu marki Audi i przywłaszczenie wyposażenia pojazdu m. in. radia, wzmacniacza, lusterek, akumulatora i czterech kompletnych opon z felgami o wartości co najmniej 5000 złotych oraz włamania do pojazdu ciężarowego i kradzież paliwa o wartości 60 złotych.
 
Ponadto 26-latkowi funkcjonariusze udowodnili pomoc w ukryciu skradzionego na terenie Niemiec pojazdu marki Audi o wartości nie mniejszej niż 60 tysięcy złotych i przyjęcie w zamian aparatu fotograficznego.
 
Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny 26-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
W sprawie prowadzone są dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / KWP we Wrocławiu / ms)

  • KWP Gorzów Wlkp.

  • KWP Wrocław

Film Skuteczni w odzyskiwaniu skradzionych aut

Pobierz plik Skuteczni w odzyskiwaniu skradzionych aut (format mp4 - rozmiar 8.85 MB)

Powrót na górę strony