Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradziony sprzęt medyczny

Data publikacji 21.10.2016

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu średzkiego, a podejrzanemu o kradzież tzw. protezy oddechowej o wartości ponad 4 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt i zwrócili go potrzebującej 82-letniej kobiecie. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło na terenie Środy Śląskiej. Oficer dyżurny jednostki przyjął zgłoszenie kradzieży walizki z urządzeniem do oddychania tzw. protezą oddechową wraz z osprzętem o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Ustalono, że sprawca przejeżdżając jedną z ulic miasta samochodem, nagle zatrzymał się i zabrał pozostawioną na chwilę na chodniku walizkę. Kierowca odjechał, nie zważając na wołanie pokrzywdzonej. Znajdujące się wewnątrz urządzenie stanowiło własność 82-letniej kobiety.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i na podstawie podjętych czynności oraz informacji o numerach rejestracyjnych pojazdu, którym poruszał się sprawca, ustalili osobę, która przywłaszczyła mienie. Kierowcą pojazdu okazał się 63-letni mężczyzna. Tłumaczył się policjantom, że zauważył porzuconą walizkę i dlatego ją zabrał. Funkcjonariusze odzyskali mienie, a następnie zwrócili właścicielce.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał już zarzut kradzieży.  Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony