Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestrzelił szybę w mieszkaniu sąsiadki

Data publikacji 21.10.2016

Najprawdopodobniej zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia usłyszy 59-letni mieszkaniec jednego z osiedli w Nowej Hucie, który strzelając z broni śrutowej trafił w okno jednego z mieszkań. O zdarzeniu, policję poinformowała córka właścicielki mieszkania, które zostało ostrzelane. 22-letnia kobieta była właśnie w jednym z pokojów, gdy usłyszała dźwięk pękającej szyby. Kiedy podeszła do okna zobaczyła, że w zewnętrznej szybie jest otwór.

Na miejsce został skierowany patrol  funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji KWP w Krakowie. Policjanci potwierdzili, że otwór w szybie jest przestrzeliną. Podczas penetracji okolicy funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Jeden z nich miał przy sobie broń śrutową.  Obaj wylegitymowani są mieszkańcami tego osiedla. Jak przyznali, tego dnia postanowili postrzelać sobie do puszek po piwie, które ustawili na jednym z murków.

Właściciel broni noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu policjanci przeprowadzili z nim czynności procesowe. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, jak trafił  w okno sąsiadki. Może mu grozić  do 3 lat pozbawienia wolności za narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo narażenia zdrowia lub życia ludzkiego. Policjanci wyjaśniają również kwestię związaną z pozwoleniem na tego typu broń. 

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony