Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 30 zarzutów za oszustwa internetowe

Data publikacji 21.10.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KRP Warszawa II zatrzymali 30-latka, który oszukiwał na jednym z portali internetowych. Mężczyzna proponował do sprzedaży m.in. sprzęt komputerowy, radia samochodowe, akcesoria dla dzieci oraz aparaty telefoniczne, których w rzeczywistości nie posiadał. W ten sposób oszukał co najmniej 34 osoby z całego kraju. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mokotowskiej komendy zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa przy sprzedaży towarów na portalu internetowym. Policjanci realizując tę sprawę ściśle współpracowali z przedstawicielami portalu aukcyjnego. Jak się okazało, dla potrzeb przestępczego procederu mężczyzna utworzył fikcyjne konto. Marcin M. oferował do sprzedaży m.in. sprzęt komputerowy, akcesoria dla dzieci, radia samochodowe, których tak naprawdę nie posiadał.

Jak wstępnie ustalili policjanci, w okresie od listopada 2015 roku do września tego roku w ten sposób oszukał co najmniej 34 osób z terenu całego kraju. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał prawdopodobnie na własne potrzeby.

Obecnie policjanci ustalają dokładnie ile osób zostało oszukanych oraz jakie straty spowodował 30-latek. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony