Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o brutalne zabójstwo zatrzymani

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej, pod nadzorem śledczych z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ, wyjaśnili sprawę brutalnej zbrodni, do której doszło przed dwoma dniami w jednym z prywatnych domów w bielskich Komorowicach. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszą dzisiaj zarzuty zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Może im grozić za to kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę, 19 października br. w nocy w jednym z domów w bielskich Komorowicach. Ciało samotnie mieszkającego 48-letniego mężczyzny znalazł w jego domu znajomy, który natychmiast powiadomił o tym miejscowych policjantów. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z policyjnymi technikami kryminalistyki, ekspertami z laboratorium kryminalistycznego oraz prokuratorami, przeprowadziła szczegółowe oględziny i zabezpieczyła ślady. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna padł ofiarą zbrodni. Z jego domu zniknęły wartościowe przedmioty. Sprawcy skradli też należący do ofiary samochód marki Dacia Duster. Uszkodzony pojazd został odnaleziony w środę nad ranem na ul. Wodnej.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła miejscowa prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności zabójstwa zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Skrupulatna i złożona praca śledczych przyniosła efekty. Zebrane przez nich materiał operacyjny i dowody wskazywały, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć trzej bielszczanie. Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 27 i 35 lat oraz ich 38-letniego wspólnika, którzy są podejrzewani o to przestępstwo. W czasie przeszukania ich mieszkań, śledczy odnaleźli rzeczy zrabowane z domu bielszczanina, w tym laptopa, rower i kosę spalinową. Z ustaleń śledztwa wynika, że napastnicy mogli zaatakować mężczyznę, kierując się chęcią zysku. To najprawdopodobniej z tego powodu przyszli do domu samotnie mieszkającego 48-latka. Dotkliwie go pobili, a obrażenia których doznał, okazały się śmiertelne.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Mężczyźni są podejrzewani o zabójstwo w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Podejrzewani o brutalne zabójstwo zatrzymani

Pobierz plik Podejrzewani o brutalne zabójstwo zatrzymani (format mp4 - rozmiar 8.44 MB)

Powrót na górę strony