Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy dla 32-letniego „fałszywego policjanta”

Data publikacji 23.10.2016

Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, to środek zapobiegawczy jaki zastosował sąd wobec mieszkańca Warszawy. Mężczyzna chciał w Łukowie wyłudzić od starszej kobiety 30 tysięcy złotych. Kryminalni ustalili, że wcześniej w podobny sposób chciał oszukać mieszkańca Białej Podlaskiej. Zatrzymany 32-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek łukowscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Warszawy, który chciał wyłudzić od starszej kobiety 30 tysięcy złotych. Na szczęście przeszkodzili mu w tym stróże prawa. Oszust już usłyszał zarzuty, a prowadzący postępowanie policjanci poszukują jego wspólników. Kryminalni ustalili też, że kilka dni wcześniej 32-latek w podobny sposób chciał wyłudzić pieniądze od mieszkańca Białej Podlaskiej. Gdy mężczyzna poprosił „funkcjonariusza” o okazanie legitymacji, wówczas speszony oszust uciekł. Ponadto funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymany przez nich mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz za usiłowanie oszustwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj łukowski sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

KWP w Lublinie MJ. / mg

Opis filmu: Areszt tymczasowy dla 32-letniego „fałszywego policjanta”

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.81 MB)

Powrót na górę strony