Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejne osoby mające związek z zabójstwem w Kwidzynie

Data publikacji 24.10.2016

Dzięki międzynarodowej współpracy Policji prowadzonej w ramach Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych na terenie Niemiec, funkcjonariusze zza naszej zachodniej granicy zatrzymali pozostałe trzy osoby mogące mieć związek z zabójstwem w Kwidzynie. Wobec mężczyzn została wszczęta procedura ekstradycyjna. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

7 października br. w godzinach popołudniowych na jednej z ulic w Kwidzynie doszło do zdarzenia w wyniku, którego został postrzelony 20-letni mężczyzna. Mimo udzielonej pomocy 20-latek zmarł.

Tą sprawą natychmiast zajęli się policjanci. Bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze  z Kwidzyna zatrzymali 5 osób, mogących mieć związek z tą sprawą. Z uwagi na charakter zdarzenia sprawę przejęła prokuratura Okręgowa w Gdańsku oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Dalsze czynności zarówno procesowe jak i operacyjne pozwoliły na zatrzymanie kolejnych osób, które brały czynny udział w napaści na 20-latka.

Policjanci nadal intensywnie zajmowali się tą sprawą i ich działania zmierzały do kolejnych zatrzymań. Z ustaleń naszych funkcjonariuszy wynikało, że główny podejrzewany oraz 2 innych mężczyzn, którzy mieli związek z tą sprawą, uciekli poza granice naszego kraju.

Dzięki międzynarodowej współpracy policji, 21 października br.,o godzinie 0:30, w kompleksie leśnym na terenie Niemiec antyterroryści zatrzymali 3 obywateli Polski podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu. Wobec mężczyzn została wszczęta procedura zmierzająca do ekstradycji.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony