Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskana koparka o wartości blisko 650 tysięcy złotych

Data publikacji 24.10.2016

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej, dzięki współpracy z policją niemiecką, dotarli do koparko-ładowarki, która skradziona została na terenie Niemiec. Maszyna budowlana o wartości blisko 650 tysięcy złotych została już przekazana właścicielowi.

Położenie województwa lubuskiego sprawia, że funkcjonariusze  z Polski i Niemiec często ze sobą współpracują. Przekazywane informacje, również za pośrednictwem centrum współpracy służb w Świecku, wielokrotnie już doprowadziły do odzyskania pojazdów, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Tym razem funkcjonariusze ustalili położenie 21-tonowej koparki.

21 października br. policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Iłowej otrzymali informacje o skradzionej na terenie Niemiec koparce i jej prawdopodobnym położeniu. Okazało się, że ciężki pojazd jest już po polskiej stronie granicy. Przy współpracy z niemieckimi policjantami, maszynę odnaleziono w Wymiarkach (pow. żagański). Kilkunastotonowa koparko-ładowarka została skradziona za naszą zachodnią granicą firmie budowlanej w nocy 20/21 października. Jej wartość to blisko 650 tysięcy złotych.

Na miejscu odnalezienia pojazdu pracowali śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. Zabezpieczyli niezbędne ślady, które pomogą w ustaleniu sprawcy tej kradzieży. Maszyna budowlana wróciła już do właściciela.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony