Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli blisko 10 tys. paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 24.10.2016

Krasnostawscy policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego audi funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 10 tysięcy paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Pojazd 31-latka został zabezpieczony.

W niedzielę, 23.10.br., przed godziną 9.00, policjanci z Krasnegostawu podjęli kontrolę wobec kierującego osobowym audi. Za kierownicą siedział 31-letni obywatel Ukrainy na stałe mieszkający w Lublinie. W trakcie kontroli funkcjonariusze oprócz  dokumentów sprawdzili również zawartość kontrolowanego pojazdu. Okazało się, że mężczyzna w swoim samochodzie przewoził 9460 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar znajdował się w bagażniku i na tylnej kanapie samochodu. Pojazd 31-latka został zabezpieczony.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 150 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, dziś usłyszy zarzuty. Za przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy grozi mu grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

(KWP w Lublinie / mw)

  • kartony z nielegalnym tytoniem w aucie
  • kartony z nielegalnym tytoniem w aucie
Powrót na górę strony