Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do aresztu trafił podejrzany o podpalenie piwnic w budynku mieszkalnym

Data publikacji 24.10.2016

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie piwnic w jednym z bloków. Czujność mieszkańców zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia. Mężczyzna za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia. 

Policjanci z komisariatu w Gryfowie Śląskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie pożaru piwnic w budynku mieszkalnym. Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Tylko dzięki czujności mieszkańców nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia w całym bloku. Ogień został szybko ugaszony. Natychmiast po akcji gaśniczej policjanci rozpoczęli ustalanie przyczyn powstania zagrożenia. Z przeprowadzonych na miejscu ustaleń wynikało, że podpalenia dokonał jeden z sąsiadów, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwanie namierzając mężczyznę po kilku godzinach na terenie miasta. 27-latek został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności usłyszał on zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa, a sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.
 
Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Film Do aresztu trafił podejrzany o podpalenie piwnic w budynku mieszkalnym

Pobierz plik Do aresztu trafił podejrzany o podpalenie piwnic w budynku mieszkalnym (format mp4 - rozmiar 3.99 MB)

Powrót na górę strony